SHOOT THE GIRL FIRST – Punkt & Radio Luxembourg – 2012-08-11

4.07.2012

Po entuzjastycznym przyjęciu podczas koncertu w Warszawie, w maju 2012 grupa Shoot The Girl First powraca do klubu Punkt & Radio Luxembourg w ramach europejskiej trasy promującej album They Have Clocks, We have Time. Koncert odbędzie się 11 sierpnia 2012. Wejście od 19.00, start 20.00

Nazwa zespołu zaczerpnięta została z kwestii pochodzącej z filmu Dobermann. Została ona zainspirowana dialogami, które pomimo swej brutalności, odwołują się jednak do najgłębszych ludzkich uczuć. Ich muzyka nie daje zaklasyfikować się bezpośrednio do żadnego gatunku. Shoot The Girl First koncentrują się na zachowaniu oryginalności, w ich kompozycjach można odnaleźć wpływy wielu stylów. Ponad dwa lata od zawiązania składu stylistyka Shoot The Girl First ewoluowała w stronę mroczniejszych, niemal melancholijnych nastrojów. Teksty opisują otaczający nas wszechświat, oraz przeplatające się osobiste doświadczenia członków grupy, zarówno te pozytywne, jak smutne.

We wrześniu 2010 roku grupa nagrała swój pierwszy album demo w składzie: Felon, Julie, Nathan i Matthieu; płyta zawierała pięć utworów. Niedługo potem zespół zagrał pierwszą trasę koncertową na południu Francji. Do dzisiaj występowali u bokutakichgrup jak między innymi: Post Offense, Can’t Bear This Party, Until The Uprising, In Other Climes, We Butter Bread with Butter, Vera Cruz, Fallaster czy Doyle.

Początek 2011 roku zespół spędził w studio, w efekcie czego wydana została debiutancki album They Have Clocks, We Have Time. W tym samym czasie zrealizowany został teledysk do utworu Last Breath For a Capulet, który w ciągu kilku miesięcy obejrzało w serwisie YouTube ponad 1,000,000 osób.

BETTER THAN SUICIDE (Warszawa)

Polski zespół wykonujący Post-Hardcore. Został założony pod koniec maja 2011 Roku, miesiąc później zagrał swój debiutancki koncert w Sokołowie Podlaskim. BTS kładzie nacisk na prostotę i moc podczas koncertów nie bojąc się wykorzystywać w swoich utworach elementów elektroniki. Dwóch wokalistów korzystających z odmiennych technik wokalnych doskonale się uzupełnia, tworząc muzykę rzadko spotykaną w naszym kraju. Zespół dzielił już scene z czołówką sceny Core’owej w Polsce, m.in. Drown My Day, Final Sacrifice, Jenna Eight* czy popularny Eris Is My Homegirl oraz z supportował kilka zagranicznych kapel, m.in. francuski Rise Of The Northstar, oraz Shoot the Girl First.

BURN THE WITCH (Kraków)

Zespół został założony na przełomie 2007 – 2008 roku na podwalinach zespołu Payback, z którego to pochodzi większość obecnych członków. Zmiana miała miejsce na gitarze, którą w tym momencie uzupełnia Kuba ‚Rasti’ Janas. Od tamtego momentu skład pozostaje bez zmian.

Grupa czynnie bierze udział w koncertach granych w różnych miejscach i miastach w Polsce oraz za granicą, stał się rozpoznawalną Krakowską marką, czego przykładem mogą być wspólne występy z zespołami takimi jak BETRAYING THE MARTYRS czy MY AUTUMN.

Inspiracjami BURN THE WITCH jest na wiele core’owych zespołów, jak np. PARKWAY DRIVE, AUGUST BURNS RED i EMMURE. Pod koniec marca 2012 roku ukazała się debiutancka EP’ka, zatytułowana MALLEUS MALEFICARUM, która dostępna jest do pobrania za darmo na Band Page’u.

Na ukończeniu sa prace nad pierwszym teledyskiem, którego premiera przewidywana jest na przełom czerwca i lipca 2012. Artyści pracują jednocześnie nad uzupełnieniem materiału na płytę oraz nad większą trasą koncertową po Polsce.

SIREN’S DAWN (Łódź)

Ze środka Polski nadciąga zespół, który niewątpliwie zrobi trochę zamieszania na rodzimej (i nie tylko) scenie metalowej. Czerpiąc inspirację z tuzów technicznego metalcoru Siren’s Dawn łączy wzruszające melodie z energią hardcoru i rozdzierającymi wokalami, by otatecznie wydestylować czystą emocję. Celem grupy jest szczerze poruszyć słuchacza zarówno muzyką, jak i przesłaniem. Pamiętając o tym dają z siebie wszystko na koncertach, tak aby na długo pozostawały w pamięci.

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej