SHOOT THE GIRL FIRST – Punkt & Radio Luxembourg – 2012-05-19

2.04.2012

Nazwa zespołu zaczerpnięta została z kwestii pochodzącej z filmu „Dobermann”. Została ona zainspirowana dialogami, które pomimo swej brutalności, odwołują się jednak do najgłębszych ludzkich uczuć. Ich muzyka nie daje zaklasyfikować się bezpośrednio do żadnego gatunku. Shoot The Girl First koncentrują się na zachowaniu oryginalności, w ich kompozycjach można odnaleźć wpływy wielu stylów.

Ponad dwa lata od zawiązania składu styl Shoot The Girl First ewoluował w stronę mroczniejszych, niemal melancholijnych nastrojów budowanych przez zastosowanie efektywniejszych i bardziej zróżnicowanych dźwięków. Teksty opisują otaczający nas wszechświat, oraz przeplatające się osobiste doświadczenia członków grupy, zarówno te pozytywne, jak smutne.

We wrześniu 2010 roku grupa nagrała swój pierwszy album demo w składzie: Felon, Julie, Nathan i Matthieu; płyta zawierała pięć utworów. Niedługo potem zespół zagrał pierwszą trasę koncertową na południu Francji. Do dzisiaj występowali między innymi z takimi grupami jak Post Offense, Can’t Bear This Party, Until The Uprising, In Other Climes, We Butter Bread with Butter, Vera Cruz, Fallaster czy Doyle.

Początek 2011 roku zespół spędził w studio, w efekcie czego wydana została debiutancka EP-ka zatytułowana “They Have Clocks, We Have Time”. W tym samym czasie zrealizowany został teledysk do utworu „Last Breath for a Capulet”, który w ciągu 5 miesięcy obejrzało w serwisie YouTube ponad 660.000 osób.

W 2012 roku Shoot The Girl First ruszają w swoja pierwszą Europejską trasę, w ramach której zagrają również w warszawskim klubie Punkt & Radio Luxembourg 25 maja.

Koncert otworzą zespoły formydemons i Better Than Suicide

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej