WakeUpCall

Back

Media

Więcej na:

Biografia

WakeUpCall są stosunkowo nowym zespołem na rockowej scenie, jednak członkowie grupy, pomimo dość młodego wieku, mają już na koncie lata scenicznej praktyki zdobyte podczas występów w ramach innych projektów. W ich muzyce czuć pasję do rocka, słychać jednak również wiele wpływów innych gatunków: od alternatywy po punk, od hard rocka po pop.

Trzy pierwsze utwory zespołu powstały we współpracy ze znanym amerykańskim producentem Beau Hillem (znanego z współpracy z m.in. takimi sławami jak Alice Cooper, Eric Clapton, czy Ratt. Albumy nad którymi pracował rozeszły się już w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie).

Zespół rozpoczął szybko swoją działalność koncertową. WakeUpCall w ciągu kilku zaledwie lat zagrali setki koncertów tak we Włoszech, jak i innych krajach europejskich, dzieląc scenę m.in. z RED (USA), Winger (USA), Heaven’s Basement (UK), Richie Kotzen (USA), Tito & Tarantula (USA), Scorpion Child (USA), Far From Finished (USA), Arakain (CZ) and The Fire, Vanilla Sky, The Electric Diorama, Salmo and Pino Scotto (IT).

Pierwszy EP został wyprodukowany przez znanego włoskiego producenta – Maurizio Baggio (The Fire, Vanilla Sky, Pino Scotto) trafił on do sprzedaży w styczniu 2011, równolegle z teledyskiem Before I Fall. WakeUpCall promowali EP trasą koncertową przez cały niemal rok, recenzja płyty ukazała się w wielu magazynach muzycznych na świecie, a sam zespół zdobył sobie przydomek “rock’n’rollowego klejnotu”. Już latem 2012 roku zespół zagrał swój setny koncert. Ukoronowaniem tego okresu był występ podczas MTV HITWEEK SUMMER 2012.

Wiosną 2012 roku powstał pierwszy album długogrający  WakeUpCall: Batteries Are Not Included. Do sprzedaży we Włoszech trafił on w październiku, w grudniu miała miejsce premiera w Niemczech. Był on promowany trzema singlami: To Be, Just Wanna Dance oraz Let You Go, do których zrealizowane zostały również teledyski. Wszystkie trzy single emitowane były przez stacje radiowe I telewizyjne we Włoszech, Niemczech i Austrii, a Just Wanna Dance był pierwszym singlem zespołu, który trafił na listy przebojów we Włoszech.

Od grudnia 2012 roku album promowany był kolejną europejską trasą koncertową, podczas której WakeUpCall po raz pierwszy wystąpili na Litwie i Łotwie.

W czerwcu 2013 utwór Batteries Are Not Included wykorzystany został przy promocji spotu reklamowego, który w niespełna 2 tygodnie osiągnął 100.000 wyświetleń w serwisie YouTube.

Jesień 2013 to początek kolejnej europejskiej trasa koncertowej Batteries [still] Not Included, podczas której WakeUpCall zagrali ponad 150 koncertów odwiedzając Czechy, Włochy, Szwajcarię, Francję, Grecję, Holandię, Luksemburg, Litwę I Łotwę.

WakeUpCall zostali wybrani z ponad 500 zespołów do występu w ramach imprezy organizowanej przez Virgin Radio i Hard Rock Cafè. Po świetnym koncercie w Hard Rock Cafè we Florencji zespół oceniony został jako trzeci najlepszy zespół rockowy we Włoszech.

Po zmianach w składzie WakeUpCall jesienią 2014 zagrali kolejną serię koncertów we Włoszech i Czechach. Po raz pierwszy odwiedzili Polskę, w której zagrali wspólną z Black Radio trasę koncertową Rock’n’Roll Hybrid Tour. Przełom lat 2014/2015 to praca nad nowym albumem, który promowany będzie 3 wydawnictwami singlowymi.

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej