Vic Anselmo

Back

Media

Więcej na:

Biografia

Vic Anselmo to pseudonim artystyczny łotewskiej wokalistki gotycko-alternatywnej, mieszkającej obecnie w Essen, której niepowtarzalny głos i szerokie horyzonty muzyczne pozwalają na komponowanie wyjątkowych utworów tworzących ścieżkę dźwiękową do wyimaginowanego filmu.

Kompozycje Vic Anselmo są jednocześnie liryczne i szokujące, co w połączeniu ze sceniczna charakteryzacją i koncertami odgrywanymi w estetyce przedstawień teatralnych pozwoliło osiągnąć status pierwszej łotewskiej wokalistki alternatywnej znanej poza krajami bałtyckimi.

Debiutancki album Trapped in a Dream wydany został w 2008 roku i od razu zebrał bardzo dobre oceny: „debiutant miesiąca” (Orkus, X 2008), 2 miejsce na liście „Zillo’s Soundcheck”, 7 miejsce w „Sonic Seducer”, oceny 12/15 – Legacy, 5/6 – Rockoon, 9.5/10 – Gothic, 5/5 – West Zeit…

W 2009 roku Vic Anselmo supportowała wszystkie koncerty na trasie legendy elektronicznej awangardy, zespołu Deine Lakaien; otwierała też wszystkie 24 koncerty Indicator. Występy te sprawiły, że stała się rozpoznawalna i ceniona przez publiczność m. in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Luksemburgu.

W tym samym roku Vic Anselmo wraz ze swoim zespołem koncertowała również na największych gotyckich festiwalach w Europie: Wave-Gotik-Treffen [DE], Castleparty i mROCKfest [PL].

Lata 2010/2011 to kolejne trasy koncertowe: festiwale Waregem Gotic Festival [BE], Elf Fantasy Fair [NL], Dark Mills [UK], wspólne koncerty (jako gościnny wokal) z Das Ich na festiwalach Wave-Gotik-Treffen i Amphi, oraz z Mesh  na festiwalu M’era Luna.

Sierpień i wrzesień 2011 to miesiące trasy koncertowej Vic Anselmo w Chinach, wspólnie z fińską formacją To Die For.

W tym samym roku Vic Anselmo wystąpiła gościnnie w utworach Adoration projektu Duncana Pattersona ION, You’ll Never Understand Mesh, stała się członkiem projektu perkusisty Craddle of Filth – Inner Fear oraz nagrała wokale drugoplanowe w First We Take Manhattan Leonarda Cohena, którego cover w wykonaniu Whispers in the Shadow zamieszczony został na ich EP’ce The Lightbringer.

Również w 2011 roku ukazał sie drugi album Vic Anselmo zatytułowany In My Fragile…

aktualny skład zespołu:

Vic Anselmo – wokal, instrumenty klawiszowe, gitara
Herman Rigmant – gitara, elektroniczne instrumenty perkusyjne
George Kadolchik – instrumenty klawiszowe
Peteris Pass – bas
Martins Milevskis – instrumenty perkusyjne

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej