ROOM 94

Back

Media

Więcej na:

Biografia

ROOM 94 to 4-osobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu.

Grupa powstała w 2007 roku szybko zdobywając sobie popularność zarówno nowatorskimi kompozycjami, jak i bardzo energetycznymi występami na żywo.

Podczas trzech lat intensywnego koncertowania zespół zdobył sobie wielu zagorzałych fanów, bilety na ich koncerty wyprzedawały się w ciągu kilku zaledwie dni. Popularność ROOM 94 sięgnęła poza Wyspy Brytyjskie, na ich koncertach zaczęło pojawiać się coraz więcej fanów z kontynentalnej Europy.

W kwietniu 2014 grupa zakończyła swoją dwunastą trasę koncertową, bilety na którą zostały niemal całkowicie wyprzedane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zespół ma na swoim koncie trasy tak w Wielkiej Brytanii, jak i w kontynentalnej części Europy: m. in. we Francji, Belgii, Holandii czy w Niemczech. Liczba fanów grupy w portalu społecznościom Facebook wynosi obecnie ponad 400.000, każdego dnia przybywa kolejnych kilkaset osób. Teledyski ROOM 94 obejrzało w serwisie YouTube ponad 3.000.000 osób.

W kwietniu 2012 ukazał się debiutancki album ROOM 94 Loud Noises, polska edycja została rozszerzona względem oryginału o teledysk do utworu Tonight, premiera wydawnictwa miała miejsce 17 września 2012. Zespół odwiedził wówczas Warszawę. Muzycy zawitali do studia Antyradia, gdzie udzielili  wywiadu dla słuchaczy rozgłośni, w salonie EMPiK przy ul. Marszałkowskiej spotkali się z fanami, zarejestrowali materiał w studiu ITV, oraz zagrali promocyjny koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie InDecks. Również we wrześniu na łamach czasopism Popcorn oraz Top Guitar ukazały się artykuły o zespole

Zarówno wspomniany Tonight, jak i drugi z utworów promujących płytę You Got It Wrong były przez wiele tygodni prezentowane przez Kerrang Radio oraz XFM Rockshow, a teledyski do tych utworów przez stacje Kerrang TV i Scuzz TV.

Serca polskich słuchaczy podbił natomiast utwór Rewind, który trafił w kwietniu 2012 do poczekalni listy Turbo Top Antyradia. W lutym 2013 teledysk Ignorance Is Bliss zadebiutował na liście „Lajk czart” stacji 4fun TV osiągając od razu drugie miejsce; ten sam teledysk na początku marca został „teledyskiem tygodnia” portalu Muzyka.Interia.pl

Podczas kolejnego pobytu w Warszawie ROOM 94 spotkali się z fanami w salonie EMPIK z okazji premiery maxi-singla Chasing the Summer, który ukazał się wyłącznie w naszym kraju, teledysk do tego utworu gościł przez wiele tygodni na antenie 4fut TV, zajmując czołowe miejsca w głosowaniach. 18 kwietnia zespół wystąpił w klubie CDQ (koncert, podobnie jak większa część trasy, został wyprzedany). Grupa odwiedziła również szereg rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych udzielając wywiadów.

W czerwcowym wydaniu magazynu Twist ukazał się wywiad z zespołem oraz plakat ROOM 94, a także informacje o trasie koncertowej grupy po Polsce.

W ramach ”The 3 Brothers 1 Kit Summer Tour 2013″ zespół zagrał 4 wyprzedane koncerty w największych polskich miastach. Koncert w warszawskiej „Proximie” był nagrywany przez ekipę brytyjskiej telewizji i zostanie wydany na koncertowym DVD ROOM 94 Who We Are, które ukaże się nakładem MonseArt Music Management 18 listopada 2013 roku. Premiera poprzedzona będzie koncertem promocyjnym, który odbył się 17.11.2013 w warszawskim klubie Proxima. Był to wyjątkowy wieczór, podczas którego polscy fani grupy jako pierwsi na świecie mieli okazję uczestniczyć w projekcji DVD na dużym ekranie.

10 marca 2014 miała miejsce premiera albumu ROOM 94 zatytułowanego No Strings Attached, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży zajął 22 miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS.

Album promowany był trasą koncertową, w ramach której zespół zagrał blisko 30 koncertów, z czego 12 w największych miastach Polski.

W połowie lutego 2015 na rynku pojawił się kolejny album zatytułowany ROOM 94. Po jego premierze zespół odbył trasę koncertową The Dirty Dancing Tour, podczas której zagrał blisko 20 koncertów, w tym 4 w Polsce.

30 maja 2015, podczas Young Stars Festival zespół otrzymał nagrodę  dla najlepszego zagranicznego artysty roku.

aktualny skład:

Kieran Lemon – wokal, gitara
Dean Lemon – perkusja, wokal
Sean Lemon – gitara, wokal
Kit Tanton – bas

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej