Envia

Back

Media

Więcej na:

Biografia

Rok 2008. Wówczas nikt z pięciu osób, które obecnie tworzą grupę ENVIA nie przypuszczał, że ten mały strumyczek zamknięty w czterech ciasnych piwnicznych ścianach, w niedługim czasie zamieni się w rwący potok. Nie było gotowego pomysłu na zespół, wesołych ksywek czy imponującego bagażu doświadczeń. No i przez długi czas nie było przede wszystkim stałego składu, dzięki któremu można by osiągnąć tak pożądaną stabilizację i zrobić krok naprzód.

Było za to coś innego, co pozwoliło, po wielu perturbacjach, przygodach i przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy, z nadzieją spoglądać w przyszłość – niepokojąca mieszanka muzyczna, głód grania, niezaspokojona ambicja i wola walki, która w połączeniu z dużą dawką przypadku zaowocowała skompletowaniem składu piątki szaleńców o różnych osobowościach, charakterach i spojrzeniu na świat.

W czerwcu 2011 zarejestrowana została pierwsza EP-ka grupy, którą opatrzono tytułem Nothing Is Real. Zaczęły także pojawiać się pierwsze koncerty – bo to one tak naprawdę dają prawdziwy obraz zespołu. Grupa miała do tej pory szansę i okazję zagrać w różnych miejscach w Polsce u boku m.in. takich zespołów jak Hunter, Turbo czy Totentanz.

W tym samym czasie w prasie pojawiły się bardzo przychylne recenzję pierwszej EP-ki m.in. na łamach polskiego Metal Hammera, Magazynu Gitarzysta oraz w internetowym serwisie Rockella.pl., a jedyny do tej pory zarejestrowany polskojęzyczny kawałek – „m.e.” – zajął 7 miejsce w podsumowaniu na przebój roku 2011 Radia Orbit.

Rok 2012 przyniósł ENVII kolejne sukcesy: grupa zajęła drugie miejsce na festiwalu Wake Up & Live w Sulęcinie, dzięki czemu na jesieni wystąpi z serią koncertów w zachodniej Polsce; owocem tej trasy będzie koncertowe DVD. ENVIA wygrała również Rock Piotrcovia Festival, a perkusista grupy uznany został najlepszym muzykiem przeglądu.

Podczas wieńczącego rok Mayday Rock Festival ENVIA zdobyła dwie spośród trzech przyznanych nagród: w głosowaniu publiczności grupa została uznana za najlepszy zespół festiwalu, DELTA natomiast otrzymał od jurorów nagrodę największej osobowości scenicznej.

Energetycznie i nietuzinkowo, łącząc różne style – tak właśnie przedstawia się w skrócie ENVIA. Jest energia i uderzenie – jest też melodia – jest niebanalny wizerunek i otoczka tajemniczości – jest dbałość o każdy szczegół.

Całkiem niedawno, bo w piątek 13 stycznia o 13:13, światło dzienne ujrzał pierwszy klip grupy do utworu A, który w niespełna tydzień przekroczył tysiąc odsłon w serwisie YouTube.

Co dalej? Ciężka praca nad tym by było coraz lepiej coraz ciekawiej, a przede wszystkim materiału na pierwszą pełną płytę, która jest planowana na lato 2013 roku.

aktualny skład:

Crow’u – gitara
K7 – gitara
Bob – bas
Daimon – perkusja
Delta – wokal

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Dowiedz się więcej